Responsive layout
navigate_next
keyboard_backspace

Zabawki kreatywne i edukacyjne

Mówi się, że uczymy się całe życie, jednak to w pierwszych latach mali odkrywcy poznają świat i nabywają wiele kluczowych umiejętności. Zabawki edukacyjne dla dzieci mogą znacząco wspomóc malucha i wyrobić u niego ciekawość, która z kolei sprawi, że nauka w przyszłości będzie czystą zabawą. Istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o zabawki kreatywne, które pozwalają maluchom wesoło i aktywnie spędzać czas.

Potencjalnie świetnym pomysłem dla chłopca lub dziewczynki mogą być: tablice dla dzieci, klocki edukacyjne, czy puzzle do układania. Nawet drobiazg może pomóc dziecku w zrównoważonym rozwoju jego różnorodnych umiejętności. Dla przykładu literki dla dzieci lub cyferki doskonale ubarwiają codzienne zabawy a jednocześnie łagodnie wprowadzają malucha w świat pisania, czytania oraz matematyki.

Czym kierować się przy wyborze zabawek edukacyjnych?  

Wczesne dzieciństwo to kluczowy etap rozwoju człowieka. By maluch mógł w pełni wykorzystać swój potencjał, ważne jest, by rodzice zapewniali mu kontakt z odpowiednimi zabawkami. Takimi, które poprzez zabawę stymulują mózg i ułatwiają nabywanie nowych umiejętności. Najlepszą propozycją dla osób, którym zależy na wszechstronnym rozwoju malucha, są zabawki edukacyjne dla dzieci. Przy ich wyborze warto kierować zarówno walorami rozwojowymi, jak i dopasowaniem do wieku pociechy. W naszym sklepie internetowym zgromadziliśmy kilkaset zabawek dopasowanych do potrzeb dzieci w różnych grupach wiekowych. Wśród dostępnych produktów znaleźć więc można zarówno zabawki dla niemowląt, jak i dla kilkuletnich chłopców i dziewczynek.

Jest 310 produktów.

Pokazano 1-28 z 310 pozycji

Aktywne filtry

Jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko?

Oferujemy szeroką gamę produktów, więc nieważne, czy klienci chcą skupić się na zdolnościach manualnych, ćwiczeniu pamięci czy na nauce liczb i literek, u nas znajdą zabawki edukacyjne, które spełnią ich oczekiwania. Proponujemy m.in. masy piankowe i plastyczne, układanki, tace i przyrządy do malowania. Maluch musi wykazać się dokładnością, ćwiczy pracę z małymi elementami, dzięki czemu nabiera precyzji. Jednocześnie ma okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Oferujemy też zabawki, które zachęcają do ruchu, np. uciekające zwierzaki. Idealnie nadają się dla niemowlaków dopiero uczących się raczkowania lub stawiania pierwszych kroków, jako że maluszki będą chciały je dogonić.

Wielu rodziców chce, aby ich pociechy już na wczesnym etapie życia rozwijały umiejętności analitycznego, logicznego myślenia, które im pozwoli w przyszłości przyswajać przedmioty ścisłe z łatwością. Jest to nie tylko możliwe, ale również - z odpowiednią pomocą - ciekawe i rozrywkowe dla maluchów. Dziecko w trakcie zabawy edukacyjnej będzie dopasowywało kształty, układało fiszki uczące prostych działań arytmetycznych, przekładało koraliki na liczydle. Oferujemy też gry, dzięki które przekazują edukację matematyczną. Najlepsze jest to, że dziecko nawet nie zauważy, że się uczy!

Zabawki Montessori

Już od ponad 100 lat nauczyciele na całym świecie korzystają z metody Montessori. Skupia się ona na wspieraniu kreatywności i ciekowości świata malucha. Nie trzeba od razu posyłać dziecka do specjalnej placówki edukacyjnej - można włączyć elementy tej metody do codziennych aktywności. Oferujemy zabawki edukacyjne dla dzieci Montessori. Angażują one umysł i zmysły maluchów, wspomagają ich wyobraźnię i pomagają rozwijać talenty. Wiele gier jest multisensorycznych, więc jednocześnie używa się wzroku, dotyku, słuchu. Są też gry, które uczą angielskiego lub czytania. Metoda Montessori świetnie sprawdza się też przy poznawaniu cyferek i literek, ćwiczeniu motoryki i spostrzegawczości.